Badania krwi

ją na celu ustalenie stanu zdrowia płodu i samej kobiety. Wobec tego sposób przeprowadzania badań u kobiet w ciąży musi uwzględniać fakt, że znajdują się one w szczególnym momencie swojego życia, a wobec tego muszą być traktowane

Badania krwi

Badania wykonywane u kobiet w ciąży

U kobiet w ciąży wykonywane są różnego rodzaju badania kontrolne. Są to zarówno badania krwi, jak i badania usg. Wszystkie te badania mają na celu ustalenie stanu zdrowia płodu i samej kobiety. Wobec tego sposób przeprowadzania badań u kobiet w ciąży musi uwzględniać fakt, że znajdują się one w szczególnym momencie swojego życia, a wobec tego muszą być traktowane w bardzo delikatny sposób. W przeciwnym razie badania przeprowadzane u kobiet w ciąży mogą się okazać dla nich niebezpieczne. Wiedzą o tym bardzo dobrze lekarze i pielęgniarki, dlatego starają się bardzo dobrze przygotowywać kobiety do badań, jakie mają zostać u nich przeprowadzone. Starają się także tłumaczyć im, w jaki sposób przeprowadzone zostanie konkretne badanie.


Co może świadczyć o problemach z gruczołami wydzielania wewnętrznego?

O problemach związanych z hormonami myślimy zazwyczaj w okresie dorastania, a wiele osób uważa je za cechę właściwą dla okresu przekwitania. W rzeczywistości jednak prawidłowa praca gruczołów wewnętrznych ma bardzo duży wpływ na nasze samopoczucie. Jeśli więc nie ma uzasadnienia dla nagłego przyrostu wagi, poczucia senności, braku energii, nadpotliwości czy drżenia rąk, warto udać się do endokrynologa. Ponieważ objawów związanych z zaburzeniami pracy gruczołów wydzielania wewnętrznego jest bardzo dużo, dobrym rozwiązaniem będzie wcześniejsza konsultacja z lekarzem rodzinnym. Należy pamiętać, że problem ten jest bardzo często dziedziczny, dlatego jeśli w rodzinie pojawiały się już tego typu schorzenia, wizyta u endokrynologa może być tym bardziej konieczna.


Telefoniczna obsługa przychodni

Nowoczesne przychodnie są obsługiwane na wiele różnych sposobów. Można w nich zapisywać się na wizyty podczas osobistych wizyt na recepcji, ale też drogą telefoniczną. Osoby pracujące w rejestracji podkreślają, że korzystanie z obsługi telefonicznej w celu umówienia kolejnej wizyty lekarskiej bardzo ułatwia im pracę. Z tego powodu bardzo często można korzystać także z internetowego systemu zapisywania do lekarza. Taki system jest bardzo wygodny zarówno dla pacjentów, jak i dla lekarzy pracujących w przychodniach. Pacjenci mogą bowiem nie tylko wybrać interesujący ich termin wizyty, ale także przesłać do przychodni informację o tym, jakiego rodzaju dolegliwości są przez nich odczuwane. Widać więc, że prowadzone obecnie w przychodniach systemu kolejkowania są bardzo przydatne dla pacjentów.