Coś o płaszczach i kurtkach

zisiaj właśnie o kurtkach i płaszczach.Odzież dla dziewczątOdzież sprzedawana jest w różnych rozmiarach. Dużą popularnością cieszą się wśród klientów zarówno ubrania plus size, jak i ubrania posiadające rozmiary mini. Swoimi prawa

Coś o płaszczach i kurtkach Co prawda mroźne dni już są za nami, jednak w garderobie dobrze jest mieć coś na jesień i zimę. W takie ciuchy można zaopatrzyć się np. w lub sklepach stacjonarnych. Dzisiaj właśnie o kurtkach i płaszczach.

Odzież dla dziewcząt

Odzież sprzedawana jest w różnych rozmiarach. Dużą popularnością cieszą się wśród klientów zarówno ubrania plus size, jak i ubrania posiadające rozmiary mini. Swoimi prawami rządzi się produkcja ubrań dla dzieci, które posiadają nie tylko małe rozmiary, ale też wyrabiane są z materiałów przyjaznych dla skóry. Ubraniami o małych rozmiarach zainteresowane są także młode dziewczęta, które dbają o swój wygląd i chcą podkreślić wśród przyjaciół nienaganność swojej figury.

Ubrania mini kupowane są także przez kobiety w różnym wieku, które lubią chodzić w krótkich spódnicach i sukienkach oraz idealnie dopasowanych bluzkach. Do takich ubrań pasują buty na obcasach oraz sandały i wysokie, zimowe kozaki.


O marynarce w Wikipedii

Pierwsze marynarki były noszone przez marynarzy i robotników jako funkcjonalne okrycia1. W kolejnych latach marynarka awansowała do rangi stroju eleganckiego mężczyzny, najczęściej jako element garnituru. Pierwsze marynarki noszono ze sztywnym przodem, wysoką talią. Były to przeważnie jednorzędówki z wyłogami. Od 1925 roku moda marynarek zmieniła się. Ubierano się w coraz luźniejsze marynarki. W 1929 roku zaczęto watować ramiona, krój w pasie był coraz mniej dopasowany, za to coraz węższy w biodrach. Zaczęła się moda na marynarki sportowe noszone na co dzień, a kamizelkę zastępowano swetrem. Zaczęto rozróżniać strój dzienny i wieczorowy

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Marynarka_(ubranie)


Cytat z Wikipedii o galanteriach

Galanteria ? najczęściej tym terminem są określane niewielkie wyroby mające charakter zdobniczy lub dodatkowy do odzieży. Pierwotnie, jako uzupełnienie ubraniowe, wytwarzane były ze skóry i tkanin w połączeniu z ozdobami, jak np. kamieniami, metalami drogocennymi i in. Przykładem mogą być wstążki, koronki, rękawiczki, paski, torebki itp. Rozróżnia się dla tego typu przedmiotów galanterię damską i męską. Wyroby te są sprzedawane w sklepach galanteryjnych, potocznie nazywanych skrótowo i nieprecyzyjnie galanteriami.

Termin ten jest również używany w odniesieniu do innych drobnych uzupełniających lub dodatkowych wyrobów powstających w związku z podstawową produkcją jakiejś branży przemysłowej albo jako dodatki do konkretnych wyrobów przemysłowych. Może to być np. galanteria metalowa, samochodowa, mleczarska, wędliniarska i in.

Określenie to jest też stosowane w obszarze stosunków międzyludzkich i oznacza wyszukaną uprzejmość, zwłaszcza wobec kobiet.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Galanteria