Nie wiesz wszystkiego o psach?

stość naszego pupila. Oczywiście, istnieje także wiele innych zabiegów, które pozwalają na zadbanie o czystość psa. W przypadku zwierząt bardzo istotne jest zadbanie o to, aby nasz pupil nie borykał się z pchłami, które często dok

Nie wiesz wszystkiego o psach?

Dbanie o czystość psa

Dzięki przyzwyczajenia psa do regularnych kąpieli możemy uniknąć kłopotów z utrzymaniem jego higieny. Jak wiadomo, kąpiel to podstawowa forma zadbania o czystość naszego pupila. Oczywiście, istnieje także wiele innych zabiegów, które pozwalają na zadbanie o czystość psa. W przypadku zwierząt bardzo istotne jest zadbanie o to, aby nasz pupil nie borykał się z pchłami, które często dokuczają szczególnie psom. Dobrym pomysłem na usunięcie takich insektów jest regularne spryskiwanie sierści specjalnymi preparatami, dostępnymi w sprzedaży. Można także zainwestować w specjalne obroże przeciw pchłom czy inne środki, jednak jest to już zalecane pod okiem weterynarza.


Pseudohodowla - ważne pojęcie

Pseudohodowla ? niezarejestrowana hodowla nierasowych, nierodowodowych zwierząt domowych, nieposiadająca uprawnień hodowlanych. Hodowle tego typu prowadzone są zarówno przez osoby niezrzeszone w żadnym związku kynologicznym bądź (w przypadku hodowli kotów) związku felinologicznym, jak i występują przypadki łamania etyki hodowcy przez członków zrzeszonych np. w ZKwP i prowadzących hodowlę rodowodowych psów1. Pseudohodowle funkcjonują dla zysku finansowego2 i rozmnażane są w nich psy i koty w typie "modnych", popularnych ras.

Termin pseudohodowla został ukuty w środowisku miłośników psów rasowych i zarejestrowanych hodowców na określenie osób, które masowo rozmnażają nierasowe zwierzęta dla zysku. Popularny jest głównie wśród kynologów, osób pracujących w schroniskach dla zwierząt. Najczęściej nazwę stosuje się w odniesieniu do nielegalnych hodowli psów, rzadziej kotów.


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pseudohodowla


Psi rodowód

Rodowód ? wykaz przodków danego zwierzęcia zestawiony w kolejności następujących po sobie pokoleń, obejmujący szczegółowe dane każdego z ujętych osobników, takie jak: daty i miejsca urodzenia, numery hodowlane, imiona, nazwy i ewentualnie numery hodowców (hodowli), także dane dotyczące cech użytkowych.

Rodowód jest podstawą określenia przypuszczalnej wartości osobnika według oceny jego przodków, a także układania planów kojarzeń i oceny stopnia pokrewieństwa poszczególnych osobników.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rodow%C3%B3d_(kynologia)