O myjniach i samochodach

a. Z myślą o takich osobach stworzone zostały profesjonalne myjnie samochodowe, które dzielą się na dotykowe i bezdotykowe. Jak sama nazwa wskazuje, w myjniach bezdotykowych nie ma konieczności samodzielnego mycia auta. Wszystko r

O myjniach i samochodach

Jak pracują myjnie samochodowe?

Własnoręczne mycie samochodu może okazać się dużym problemem, zwłaszcza jeśli mieszka się w bloku i nie posiada się żadnej działki lub własnego podwórka. Z myślą o takich osobach stworzone zostały profesjonalne myjnie samochodowe, które dzielą się na dotykowe i bezdotykowe. Jak sama nazwa wskazuje, w myjniach bezdotykowych nie ma konieczności samodzielnego mycia auta. Wszystko robią za nas maszyny. W myjniach dotykowych natomiast mamy do dyspozycji specjalne dyspozytory, które pozwalają opłukać auto wodą, umyć je specjalnym środkiem, spłukać, a na koniec jeszcze nabłyszczyć, jeśli takie jest życzenie klienta. Liczba myjni działających na rynku jest naprawdę duża, dzięki czemu żaden właściciel samochodu nie powinien mieć jakichkolwiek problemów z zagwarantowaniem mu odpowiedniej czystości.


Co to jest myjnia bezdotykowa?

Myjnie samochodowe wyróżnia naprawdę bardzo duża popularność. To zresztą całkowicie naturalne, jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że utrzymanie czystości samochodu wcale nie jest takie łatwe. Bardzo powszechne są . Dlaczego? Na czym tak właściwie polega ich praca? W myjni bezdotykowej mamy do dyspozycji nowoczesne i przede wszystkim niezwykle funkcjonalne maszyny, które szybko umyją auto, nawet jeśli na karoserii widoczne są naprawdę trudne do usunięcia plamy. Takie myjnie nie wymagają od właścicieli żadnej pracy, co jest jednym z ich największych atutów. Poza tym, czyszczenie nie trwa długo, a oszczędność czasu jest dla większości z nas priorytetem, więc zazwyczaj z chęcią korzystamy z podobnych rozwiązań.


Krótka definicja z Wikipedii. Czyszczenie_parą Technologia

Woda jest podgrzewana w wytwornicy pary do około 180 °C, natomiast temperatura u wylotu dyszy może wahać się w granicach od 80° do 120° w zależności od temperatury otoczenia, długości węża parowego oraz jakości wytwornicy. Gorąca, sucha para emulguje tłuszcz, rozpuszcza brud i inne zanieczyszczenia oraz zabija mikroorganizmy na czyszczonej powierzchni (większość z nich ginie już w temperaturze 85 °C). Skuteczność dezynfekcji w zależności od zastosowanego urządzenia i metody czyszczenia może przekraczać 99,5%.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Czyszczenie_parą