Samodzielnie, czy lepiej zatrudnić firmę?

typ ubikacji może stanowić duże zaskoczenie dla osób z kręgu kulturowego, gdzie nie jest spotykany, a gdzie używa się ubikacji siadanych w postaci muszli klozetowej z sedesem. Może też być dla nich trudna w użyciu, szczególnie w

Samodzielnie, czy lepiej zatrudnić firmę? pranie tapicerki wrocław

Tradycyjna japońska ubikacja

Ubikacja ta ma nieco inny kształt ? kuca się na podłodze, a instalacja mieści się między nogami (jest węższa). Osoba kuca twarzą do spłuczki.

Ten typ ubikacji może stanowić duże zaskoczenie dla osób z kręgu kulturowego, gdzie nie jest spotykany, a gdzie używa się ubikacji siadanych w postaci muszli klozetowej z sedesem. Może też być dla nich trudna w użyciu, szczególnie w środkach komunikacji, jak pociąg czy statek. Brytyjczycy zwykli nazywać je z przekąsem ubikacjami "stój i załatwiaj" (ang. Stand & Deliver).

W związku z podnoszonym argumentem za zdrowotnym aspektem wypróżniania w pozycji kucanej opracowano specjalne przejściówki, stojaki dostawiane do tradycyjnej muszli klozetowej, pozwalającej na korzystanie z dobrodziejstw tej postawy korzystania z ubikacji.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ubikacja_kucana


Resocjalizacyjne prace sprzątające

Różne prace sprzątające mogą być wykonywane zarówno przez osoby zatrudnione w konkretnych firmach sprzątających, jak i przez ochotników. Zgłaszają się oni do pracy, kiedy dowiadują się, że jakaś część miasta została zniszczona przez wyładowania atmosferyczne lub zawalił się jakiś budynek czy doszło do wypadku drogowego. Za wykonane przez siebie prace porządkowe nie dostają oni wynagrodzenia, ale mogą liczyć na otrzymanie jakiegoś odznaczenia. Różne prace sprzątające wykonywane są również przez więźniów. Posiadają one wówczas wymiar resocjalizacyjny, ponieważ więźniowie muszą wspólnie wykonywać zlecone sobie zadania w różnych częściach miasta i zaczynają wchodzić w kontakt z zewnętrznym otoczeniem.


Washlet

Współczesną ubikację w Japonii nazywa się washletem (jap. ??????? Woshuretto?) lub deską klozetową czyszczącą ciepłą wodą (jap. ?????? onsui senj? benza?). Jest to jeden z najbardziej zaawansowanych rodzajów ubikacji na świecie4. Produkt firmy TOTO Washlet Zoe został odnotowany w księdze rekordów Guinnessa jako najbardziej zaawansowana ubikacja na świecie posiadająca 7 funkcji. Ponieważ model został zaprezentowany w 1997, najprawdopodobniej jest mniej zaawansowany od najnowszego modelu TOTO Neorest20.

Pomysł washletu przyszedł z zagranicy. Pierwsza muszla klozetowa ze zintegrowanym bidetem została wyprodukowana w Szwajcarii w 1964 roku. Era ubikacji naszpikowanych elektroniką zaczęła się w Japonii w 1980 roku5 wraz z zaprezentowaniem Washlet G Series przez TOTO. Od tamtej pory nazwa washlet jest używana w odniesieniu do wszystkich rodzajów japońskich elektroniczno-mechanicznych systemów muszli klozetowych. W 2002 roku prawie połowa domostw japońskich posiadała taką ubikację, co przewyższało liczbę domostw posiadających komputer osobisty34. Na pierwszy rzut oka muszla taka wygląda podobnie do spotykanych na Zachodzie. Jednakże posiada ona kilka dodatkowych funkcji takich jak: suszarka, podgrzewanie siedziska, opcje masażu, ustawienia strumienia wody, automatyczne podnoszenie pokrywy, automatyczne spłukiwanie itd.2. Funkcje te obsługiwane są za pomocą panelu sterującego, który może być przymocowany do deski sedesowej lub umiejscowiony na ścianie (wówczas często jest bezprzewodowy)2.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ubikacje_w_Japonii