Z punktu A do punktu B, jak podróżować?

i dowóz we wskazane miejsce.Długa trasaWydawałoby się, ze taksówki najwięcej zarabiają na przejazdach po mieście, czyli klasyczny scenariusz: jesteśmy na zakupach i chcemy wrócić do domu, a niestety komunikacja miejska będzie dopi

Z punktu A do punktu B, jak podróżować? Konieczność przemieszczenia się w konkretne miejsce w sporym zabudowaniu miejskim możne powodować spore problemy. Ale na szczęście mamy , co pozwala na dość bezproblemowy transport i dowóz we wskazane miejsce.

Długa trasa

Wydawałoby się, ze taksówki najwięcej zarabiają na przejazdach po mieście, czyli klasyczny scenariusz: jesteśmy na zakupach i chcemy wrócić do domu, a niestety komunikacja miejska będzie dopiero za godzinę. Co robimy? Dzwonimy na taksówkę i za parę minut już wracamy do domu. Co ciekawe z takich kursów taksówkarze nie zarabiają dużo, większość idzie na opłaty stałe oraz paliwo.

Trasy międzymiastowe, czy przewozy lotniskowe to najbardziej dochodowe trasy dla taksówkarza i firm przewozowych. Im więcej takich tras w ciągu miesiąca, tym lepiej dla kierowcy. Krótsze trasy to raczej wypełnienie i sposób, aby taksówka nie stała na postoju.


Nowe trendy w taksówkach

Zamawianie taksówki w mieście można zrealizować na wiele sposobów. Coraz więcej firm taksówkarskich udostępnia opcję zamawiania online oraz przez specjalne aplikacje w telefonie. Co jest super rozwiązaniem, ponieważ ułatwia cały proces, a nasza dokładna lokalizacja jest zapisana i przesyłana do kierowcy.

Same taksówki również są coraz lepiej wyposażone i nowocześniejsze. Nawigacje GPS to niemal podstawa, a klimatyzacja jest wymogiem, nie tylko pasażerów, ale i samych firm przewozowych. Dodatkowo jako taksówki brane są jedynie auta wyższej klasy, które gwarantują bezpieczną i wygodna podróż, nawet na długie trasy.


Taksometr- definicja i systemy naliczania

Taksometr ? w przeszłości mechaniczny a obecnie elektroniczny przyrząd pomiarowy instalowany w pojazdach służących do usługowego prowadzenia działalności w zakresie przewozu osób i ładunków (taksówkach). Taksometry służą do obliczania (według ustalonych taryf) należności za długość drogi przebytej przez taksówkę lub za czas wynajęcia tej taksówki. Wyróżniamy dwa systemy naliczania opłaty za kurs: system S i system D.

System pojedynczy naliczania opłaty S (ang. Single Application of Tariff).

Opłata naliczana jest z wykorzystaniem taryfy drogowej albo taryfy czasowej w zależności od prędkości z jaką porusza się taksówka w porównaniu do prędkości granicznej równej ilorazowi wartości taryfy czasowej przez wartość taryfy drogowej. Dla prędkości taksówki większej od prędkości granicznej opłata jest naliczana z drogi a w przeciwnym przypadku z czasu. System ten jest obecnie użytkowany w Polsce.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Taksometr